Bulharsko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

 

 

Alternativy k Bulharsku

Podívejte se, kam se také dá jet na hezkou dovolenou za rozumné peníze:

Řecko a řecké ostrovy

Dovolená na ostrově Kypr

Turecko

Kanárské ostrovy

Tunisko - dovolená

Egypt

 

 

 

 

Letní turistická střediska: Albena

Upravit popis objektu

Letovisko Albena

Letovisko Albena se nachází asi 15 km od Balčiku a 30 od Varny. Své jméno dostala po hlavní hrdince stejnojmenné hry předního bulharského autora Jordana Jovkova (Yordan Yovkov na wikipedi), která byla symbolem nesmlouvavé krásy bulharských žen.

Pláže a sport ve středisku Albena

Moderní a prestižní letovisko je oblíbeno pro své rozlehlé pláže pokryté jemným zlatým pískem s pozvolným vstupem do moře vhodným pro dětské radovánky i dovádění dospělých. Hlavní pláž Albeny je velůmi široká a je zhruba 7 km dlouhá. V okolí města je nádherná příroda s možnostmi klidných procházek v blízkém lese, který nabízí příjemnou změnu po dnech strávených na slunečných plážích. Díky svým minerálním pramenům je Albena jedním z největších přímořských lázní Bulharska. Jedním z kouzel zdejšího městečka je také Baltatadenský les (Baltatadense forest), pokrývající údolí řeky Batova.

Turistická vybavenost letoviska

Albena má veškeré moderní turistické zázemí. K dispozici jsou tenisové kurty, golfové hřiště, plavecký bazén, dětská hřiště a různé atrakce. Půjčit si mžete například auto, kolo, lodičku i jachtu. Na plážích je široká nabídka vodních sportů. Jsou zde hotely i malé penziónky. Restaurace, kavárny bary i kasíno.

Co v letovisku Albena?

V nedalekém Obročišti můžete vidět zachovalý hrad z ottomanského období. V Kranevu jsou pozůstatky antické pevnosti, mimo to jsou zde i léčivé prameny. Mnoho příležitostí k nádherným romantickým procházkám poskytují blízké hory.

 

Tipy na hotel ve středisku Albena

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Albena. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Albena.

Ralitsa Superior

Ralitsa Superior ****

Hotelový komplex Ralitsa Superior se nachází v lokalitě Albena a je obklopen přírodní rezervací Baltana. Rezort je vhodný pro všechny věkové kategorie náročnějších klientů, včetně rodin s dětmi.

Kaliakra

Kaliakra ****

Hotel Kaliakra je novinkou v naší nabídce. Svým klientům nabízí komfortní ubytování v bezprostřední blízkosti pláže v letovisku Albena, služby ultra all inclusive, plážový servis zdarma a bohatý výběr doplňkových služeb. Hotel pro náročné klienty všech věkových kategorií a pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou ve velmi kvalitním hotelu na pláži. Velká pozornost se zde věnuje dětem.

Amelia

Amelia ***

Zrekonstruovaný hotel Amelia se nachází v nádherně udržované zelené zahradě jen pár kroků od bělostné písečné pláže v  letovisku Albena v Bulharsku, přímo v centru dění, poblíž barů, kaváren a míst vhodných k podvečerním procházkám. Hotel Albena je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Laguna Garden

Laguna Garden ****

Hotel Laguna Garden je charakteristický svou terasovitou architekturou. Svým klientům nabízí kvalitní služby, příjemnou a klidnou atmosféru, ubytování jen pár metrů od pláže, slunečník a dvě lehátka na pláži zdarma. Je situován do prostředí přírodní parkové zeleně letoviska Albena.

Magnolia

Magnolia **+

Hotel Magnolia v naší nabídce od roku 2013. Svým klientům nabízí komfortní ubytování v klidné části hotelového letoviska Albena, služby all inclusive, plážový servis zdarma a bohatý výběr doplňkových služeb v letovisku. Oblast - Bulharsko