Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Albena

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Albena, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
13 522 Kč
Hotelový pokoj
14 478 Kč
Hotelový pokoj
14 570 Kč
Hotelový pokoj
14 858 Kč

Letovisko Albena

Letovisko Albena se nachází asi 15 km od Balčiku a 30 od Varny. Své jméno dostala po hlavní hrdince stejnojmenné hry předního bulharského autora Jordana Jovkova (Yordan Yovkov na wikipedi), která byla symbolem nesmlouvavé krásy bulharských žen.

Pláže a sport ve středisku Albena

Moderní a prestižní letovisko je oblíbeno pro své rozlehlé pláže pokryté jemným zlatým pískem s pozvolným vstupem do moře vhodným pro dětské radovánky i dovádění dospělých. Hlavní pláž Albeny je velůmi široká a je zhruba 7 km dlouhá. V okolí města je nádherná příroda s možnostmi klidných procházek v blízkém lese, který nabízí příjemnou změnu po dnech strávených na slunečných plážích. Díky svým minerálním pramenům je Albena jedním z největších přímořských lázní Bulharska. Jedním z kouzel zdejšího městečka je také Baltatadenský les (Baltatadense forest), pokrývající údolí řeky Batova.

Turistická vybavenost letoviska

Albena má veškeré moderní turistické zázemí. K dispozici jsou tenisové kurty, golfové hřiště, plavecký bazén, dětská hřiště a různé atrakce. Půjčit si mžete například auto, kolo, lodičku i jachtu. Na plážích je široká nabídka vodních sportů. Jsou zde hotely i malé penziónky. Restaurace, kavárny bary i kasíno.

Co v letovisku Albena?

V nedalekém Obročišti můžete vidět zachovalý hrad z ottomanského období. V Kranevu jsou pozůstatky antické pevnosti, mimo to jsou zde i léčivé prameny. Mnoho příležitostí k nádherným romantickým procházkám poskytují blízké hory.

Tipy na hotel v letovisku Albena

Ralitsa Superior

Větší hotelový komplex Ralitsa se nachází ve vrchní části letoviska Albena; který je obklopen přírodní rezervací Baltata. Hotel je vystavený v rozlehlém zeleném parku; který dodává pobytu příjemnou atmosféru. Je vhodný pro náročné klienty i pro rodiny s dětmi. Ve vzdálenosti 10 km od hotelu; v oblasti Balchik; se nachází botanická zahrada. Na pláž se dopravit hotelovým vláčkem.

1.

Slavuna

Bulharsko - Albena. Hotel Slavuna patří do hotelového komplexu; který se skládá ze hotelů – Gergana; Mura a Slavuna. Nachází se přímo u krásné písečné pláže v jižní části střediska u přírodní rezervace Baltata; jenž slouží k ochraně vzácných rostlin a živočichů. Vybavení hotelu vyhovuje především rodinám s dětmi a také sportovně založeným klientům.

2.

Amelia

Bulharsko - Albena. Zrekonstruovaný hotel Amelia se nachází v nádherně udržované zelené zahradě jen pár kroků od bělostné písečné pláže. V blízkém okolí najdete velké množství barů; kaváren; obchůdků; či venkovních restaurací a zajímavých míst vhodných k podvečerním procházkám. Hotel Amelia je vhodný pro všechny věkové skupiny.

3.

Oasis

Svým klientům nabízí hotel Oasis komfortní ubytování jen pár metrů od krásné písečné pláže, příjemnou a klidnou rodinnou atmosféru, slunečník a dvě lehátka na pláži zdarma a bohatý výběr doplňkových služeb v hotelu a letovisku. Je situován do prostředí přírodní parkové zeleně letoviska Albena.

4.

Magnolia

Hotel Magnolia je v naší nabídce od roku 2013. Svým klientům nabízí komfortní ubytování v klidné části hotelového letoviska Albena, služby all inclusive, plážový servis zdarma a bohatý výběr doplňkových služeb v letovisku.

5.

Laguna Garden

Hotel Laguna Garden je charakteristický svou terasovitou architekturou. Svým klientům nabízí kvalitní služby, příjemnou a klidnou atmosféru, ubytování jen pár metrů od pláže, slunečník a dvě lehátka na pláži zdarma. Je situován do prostředí přírodní parkové zeleně letoviska Albena.  

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 29. 1. 2018 V Albeně jsme byli v r. 2017 a moc se nám tam líbilo. Nádherná dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře. Pláž každý večer čištěná jakousi rolbou po celém pobřeží. Je to rekreační oblast, nevede tu žádná magistrála. V okolí spousta zeleně. Ve večerních hodinách vhodné na procházky. V centru lunapark a spousta atrakcí pro děti. Podél pobřeží bary na posezení. Moře super - během našeho pobytu super čisté.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---