Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Carevo

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Carevo, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Penzion
9 990 Kč
Hotelový pokoj
14 551 Kč
Hotelový pokoj
20 011 Kč

Letovisko Carevo

Letovisko Carevo se malebně rozkládá na dvou menších poloostrovech. Je největším přístavem na jih od Burgasu, vzdáleného asi 70 km.

Carevo a jeho historie

Původní starověké osídlení bylo v místech dnešní vesnice/letoviska Lozenec, během ottomanské nadvlády se však obyvatelstvo kvůli častým tureckým útokům přesunulo do míst, kde se dnes nachází staré město Careva. Tehdy bylo známo pod jménem Vasilico. Roku 1882 bylo zničeno rozsáhlým požárem a znovu vybudováno ve své dnešní podobě.

Turistická vybavenost

V současné době je Carevo frekventovaným jihobulharským přímořským městem. Je známo svou pohostinností, vynikajícími službami, množstvím zábavních podniků, kaváren a restaurací a také výborně zásobeným trhem s produkcí místní zeleniny a čerstvých ryb.

Co v zde?

Zvlášť pěkné jsou večerní procházky pobřežním parkem a promenádou s výhledem na překrásně osvětlený přístav, až na konec poloostrova ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie z roku 1825. Ve městě můžete vidět také kostely Sv. cara Borise (Sveto car Boris), Sv. Trojice (Světa Trojica) a Sv. Jiří.

Pláže v Carevu

V okolí Careva je mnoho menších zátočin, obklopených zelení, které si uchovali svou původní přírodní krásu. Příjemné koupání nabízí i zalesněná zátoka s kempem Arapia, na jih od města je pláž a tábořiště Nestinarka.

Tipy na hotel ve středisku Carevo

Hermes Hotel & Apartments

Club Hotel & Apartments Hermes je nový **** klubový hotel s nabídkou řady vysoce kvalitních služeb a aktivit. Komfortní ubytování, skvělý servis a příjemné prostředí slunného Bulharska jen pár metrů od písečné pláže činí spolu s programem all inclusive a vynikající cenou z hotelu Hermes velmi vyhledávanou kapacitu vhodnou i pro náročné klienty.

1.

Serenity Bay

Hotel Serenity Bay se nachází v jižní části městečka přímo na pláži Nestinarka . Je vzdálen cca 3 km od centra letoviska Carevo.

2.

Hotel & Apartments Hermes

Hotel & Apartments Hermes je nový **** klubový hotel s nabídkou řady vysoce kvalitních služeb a aktivit. Komfortní ubytování v letovisku Carevo, skvělý servis a příjemné prostředí slunného Bulharska jen pár metrů od písečné pláže činí spolu s programem all inclusive a vynikající cenou z hotelu Hermes velmi vyhledávanou kapacitu vhodnou i pro náročné klienty. Během své dovolené zde můžete potkat i moderátora Leoše Mareše a herečku Alici Bendovou, kteří si v Hermesu koupili své vlastní letní byty.

3.

Gergana

Pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC) a balkonem s výhledem na moře jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, Wi-Fi (zdarma) a chladničkou. Možnost jedné přistýlky (vhodná pouze pro děti). K dispozici jsou i apartmány hotelového typu, které se skládají ze dvou místností - ložnice se dvěma lůžky a denní místnost s rozkládacím gaučem (lze využít jako přistýlku pro dvě osoby). Maximální obsazenost dva dospělí a dvě děti nebo tři dospělí.

4.

Zebra

Pokoje s balkonem a vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, telefonem, trezorem (za poplatek) a chladničkou. Možnost jedné přistýlky.

5.

Mimoza

Hotel Mimoza se nachází ve staré části městečka nesoucí název Vasiliko, v oblasti Carevo a je vzdálen cca 150 m od písečné pláže Nestinarka.

6.