Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kiten

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kiten, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Kiten

Letovisko Kiten je situováno na malém slunném poloostrově vzdáleném 5 km od Primorska a zhruba 55 km od Burgasu. Díky spojení moře, okolních lesů a nádherné přírody vyniká opravdu zdravým klimatem. Současné městečko je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza, která ležela na samé špici poloostrova. Římany byla zvána Oroudiza. Místo bylo opuštěno v době turecké nadvlády a znovu osídleno až v době nového bulharského státu v roce 1931, většího rozvoje se Kiten dočkal až s příchodem turistického ruchu v 70. letech.

Turistická vybavenost

Jedná se o příjemné poklidné městečko, kde si můžete odpočinout stranou od velkoměstského ruchu i masové turistiky. Na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi, ale i rybáři, potápěči nebo jachtaři. V městečku najdete bohatou nabídku tradičních bulharských restaurací, kaváren, desítky malých obchůdků, ale i jachtařský klub a diskotéky. Na plážích je široká nabídka nejrůznějších atrakcí a vodních sportů. V Kitenu nechybí ani tenisové kurty, ale i internetové kavárny, posta, lékárna, bankomaty a další služby.

Pláže  v Kitenu                                                                                                                                    

Z jihu i ze severu je lemováno působivými zátokami obklopenými nedotčenou přírodou. Jejich pláže nabízejí kromě jemného, téměř bílého písku i veškeré vybavení, včetně možností vodních sportů. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky a i stánky s občerstvením. Oblíbená je překrásná zátoka Atliman.

Co v Kitenu?

Určitě byste neměli vynechat nedalekou přírodní rezervaci Repotamo. K nepřehlédnutelným skvostům patří i starobylé město Sozopol.

Tipy na hotel v letovisku Kiten

Julia pension

Penzion Julia se nachází v blízkosti centra letoviska Kiten, ale v klidném prostředí, cca 300 m od jižní pláže.

1.

Koop

Komplex Koop, skládající z centrální budovy, kde je zajištěno ubytování našich klientů, a několika menších budov se nachází v příjemném prostředí parku nad pláží. Vzdálenost do centra letoviska je cca 100 m. Velkou výhodou hotelu Koop je poloha v klidné části letoviska, velký areál s výhledem na okolní přírodu, blízkost centra i pláže.

2.

Globus - Kiten

Příjemný rodinný hotel Globus se nachází v centru letoviska Kiten cca 250 m od písečné pláže Atliman a cca 200 m od jižní pláže.

3.

Eos II

Nový, rodinný hotel Eos II patří do hotelového komplexu Eos. Hotel je vzdálen cca 300 m od jižní i severní pláže a cca 100 m od centra letoviska Kiten.

4.

Radis

Rodinný hotel Radis je novinkou v naší nabídce. Výborná poloha jen pár metrů od krásné písečné pláže spolu s prostorným a komfortním ubytováním z něj činí kandidáta na oblíbenou stálici v letovisku Kiten.

5.

Katy

Moderní vila se nachází v centru letoviska Kiten, cca 400 m od jižní a 700 m od severní pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---