Bulharsko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

 

 

Alternativy k Bulharsku

Podívejte se, kam se také dá jet na hezkou dovolenou za rozumné peníze:

Řecko a řecké ostrovy

Dovolená na ostrově Kypr

Turecko

Kanárské ostrovy

Tunisko - dovolená

Egypt

 

 

 

 

Letní turistická střediska: Sozopol

Upravit popis objektu

Letovisko Sozopol

Sozopol jedním z nejhezčích a nejnavštěvovanějších letovisek Bulharska. Leží na poloostrově 32 km jižně od Burgasu. Historie Sozopole se počíná v 7. stol. př.n.l., kdy byla známa pod jménem Apollonia. Byla významným přístavním, obchodním a správním centrem. Razily se zde stříbrné mince. Roku 330 se Apollonia začala nazývat Sozopolis a stále si uchovávala svůj význam.

Památky a zajímavosti

Stará část města byla vyhlášena architektonickou a historickou rezervací, chráněnou UNESCEM od roku 1970. Její křivolaké úzké uličky vyzařují neopakovatelnou atmosféru a osobitost. Zástavbu tvoří množství původních starých typických černomořských domů z 18. a 19. stol. s kamennou podezdívkou a dřevěnými vysunutými patry, těsně semknutými jeden k druhému, zahrádky s vinnou révou a fíkovníky a malebná zákoutí. Posedět může v některé z romantických hospůdek přímo nad útesy a pozorovat rybáře vyplouvající na moře. Najdete zde také kostely Sv. panny z 15. stol., Sv. Zosima, Sv. Cyrila a Metoděje z 19. stol., archeologické muzeum a uměleckou galerii.

Turistická vybavenost letoviska

Nová část Sozopole leží na pevnině a je podstatně rušnější. Tvoří ji především nově zbudované hotely a vilky ve stráni nad poloostrovem. Najdete zde veškerou turistickou vybavenost, desítky krámků a restaurací nabízejících vynikající bulharskou kuchyni i bohatý noční život se spoustou hudby a tance v místních diskotékách. Atmosféru Sozopole dotváří malý přístav. Příjemný večer ale můžete strávit i v letním divadle, kde sonají nejrůznější koncerty a festivaly. Za návštěvu stojí Archeologické muzeum. K dispozici je také lékárna, poliklinika, pošta, směnárna, bankomat a další služby.

Pláže Sozopole

Dvě pláže leží nedaleko malého rybářského přístavu. Jsou pokryté nádherným zlatým pískem a nabízejí široké možnosti vodních sportů, půjčoven, atrakcí pro děti i dospělé včetně tobogánu apod.. Jižní pláž je široká, asi 2 km dlouhá s nádherně čistou vodou. K velmi populárním zde patří potápěčské kurzy.

Tipy na hotel ve středisku Sozopol

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Sozopol. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Sozopol.

Conevi

Conevi

Rodinný penzion Conevi s překrásným výhledem na záliv a Staré město Sozopolu se nachází pouhých 350 metrů od centra Nového města a 400 metrů od obou možných pláží. Doporučujeme aktivním klientům mladší a střední generace.

Antares

Antares ***

Hotel Antares se nachází v klidné části Nového Sozopolu cca 150 m od městské písečné pláže a cca 200 m od pláže Charmanite. Hotel se skládá ze 2 budov, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti. Země - Bulharsko

Sunny

Sunny ***

Hotel Sunny v příjemném klidném prostředí střediska Sozopol se zahradou a bazénem se nachází asi 800 metrů od centra a 200 metrů od pěkné písečné pláže. Hotel Sunny doporučujeme všem klientům, obzvláště rodinám s dětmi.

 

Djuni Royal  Resort - Pelican  Hotel

Djuni Royal Resort - Pelican Hotel ****

Komplex Djuni Royal  Resort - Pelican se nachází  v mírném svahu u krásné široké zátoky v blízkosti přírodní rezervace Ropotamo; v prostředí plném zeleně. Areál se skládá z pěti moderně vybavených luxusních hotelů nabízejících služby na vysoké úrovni. Od města Sozopolu je komplex vzdálen 6 km. Doporučujeme všem klientům vyhledávající kvalitní služby a zázemí s pohodovou atmosférou a množstvím vyžití i pro rodiny s dětmi.

 

Calisto

Calisto ***

Hotel Calisto se nachází v Novém Sozopolu (Bulharsko) a je vzdálen cca 150 m od velké písečné pláže Charmanite, cca 100 m od menší písečné pláže a cca 800 m od centra městečka. Najdete zde dvě pláže – „pláž Budžaka“ a pláž Charmanite. Pláž Budžaka (vzdálená cca 100 m od hotelu) je menší, písečná, dlouhá pár set metrů a svažující se postupně do moře. Pláž Charmanite (vzdálená cca 150 m od hotelu) je písečná, několik kilometrů dlouhá a svažující se postupně do moře.