Bulharsko v detailech

Zobrazit
E-mail
Heslo
Přihlásit

 

 

 

 

 

Alternativy k Bulharsku

Podívejte se, kam se také dá jet na hezkou dovolenou za rozumné peníze:

Řecko a řecké ostrovy

Dovolená na ostrově Kypr

Turecko

Kanárské ostrovy

Tunisko - dovolená

Egypt

 

 

 

 

Letní turistická střediska: Varna

Upravit popis objektu

Letovisko Varna

Varna je největším městem bulharského černomořského pobřeží a zároveň třetím největším v zemi. Bývá zvána královnou černého moře. Je to moderní příjemné přímořské město s mezinárodním letištěm a rušným přístavem. Nabízí také bohatý a rušný noční život i mnoho možností kulturního vyžití v podobě koncertů, festivalů, divadelních představení a podobně. Oblíbená je zejména u mladých lidí.

Historie letoviska

Varná má tisíciletou historii, v místě dnešního přístavu bývala kdysi malá thrácká rybářská vesnice. Později mělo místo řecké obyvatele a době římské říše zde bylo regionální správní centrum. Jméno Varna bylo poprvé zmíněno v 8. stol., pochází ze staré Bulharštiny (neslovanské) a má stejný význam jako thrácké Odessos – místo ležící u vody. V 13. a 14. století byla Varna významným mezinárodním přístavem obchodujícím například s Benátkami nebo Janovem.

Památky Varny

  • Ve Varně se nachází více než 150 kulturních a historických památek z nejrůznějších období. Mezi nejznámější patří Římské lázně z  2 .- 3. stol., katedrální kostel Sv. Panny (1886) a kostel Sv. Athanasia (13. stol.). V místním Delfináriu můžete vidět velmi oblíbená představení. Za návštěvu také stojí Planetárium Mikuláše Koperníka, Letní divadlo, Muzeum Černého moře, akvárium a další…. Děti budou jistě nadšeny Zoologickou zahradou a delfináriem.
  • Most Asparouhov ve Varně je nejdelším v Bulharsku (2 km). Spojuje centrum města s rezidenčními čtvrtěmi Asparouhovo a Galata. Místní klub extrémních sportů zde organizuje bungy jumping.
  • Palác Euxinograd leží asi 5 km severovýchodně od Varny na pobřeží, obklopen nádherným parkem s množstvím exotických rostlin. Sloužil jako letní sídlo knížeti Alexandru I. z Battenbergu (1879 – 1886) a později se stal vládní residencí. Palác má vlastní přístaviště, vinné sklepy, lékařské a sportovní zázemí. Návštěvy jsou možné pouze v určité dny a hodiny.

 

Tipy na hotel ve středisku Varna

Níže je několik tipů na hotely, studia či apartmány ve středisku Varna. Kompletní přehled ubytování najdete na stránce Seznam hotelů a ubytování ve středisku Varna.

Aleka

Aleka ***

Rodinný hotel v klidné lokalitě města Varna je vhodný pro všechny klienty, kteří vyhledávají pobyt daleko od hluku a shonu, ale zároveň poblíž velkého města, které nabízí řadu možností vyžití, počínaje nákupy, stravování, zábavy, návštěv památek a dalších aktivit.

Dallas Residence

Dallas Residence *****

Stylově a zajímavě řešený pětihvězdičkový hotel Dallas Residence s nadstandartně vybavenými studii a apartmány se nachází uprostřed zahrady, v lokalitě Sveti Nikola, na kraji města, asi 500 metrů od rušné Varny. Hotel nadchne zejména náročnější klientelu, která vyhledává kvalitní ubytování, špičkové služby a blízkost živého města s dalšími možnostmi jak kulturního, tak sportovního vyžití, nákupů a procházek.