Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zlaté písky

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Zlaté písky, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedním z nejznámější bulharských přímořských letovisek, je nazýván perlou Černého moře. Město se nachází 17 km severně od Varny. Je oblíbeným prázdninovým resortem zvláště pro své příjemné klima, unikátní přírodní park, horké minerální prameny a v neposlední řadě nádherné pláže pokryté zlatavým pískem. Na své si tu jistě přijdou milovníci bohatého nočního i denního společenského života.

Pláže a turistická vybavenost letoviska

Pláže jsou dlouhé a místy až 100 m široké s pozvolným přístupem do klidného prohřátého moře. Vzhledem k vysokému počtu slunečních dnů je zde sezona od května do října. Pro své návštěvníky mají Zlaté písky nachystány špičkové hotely, nepřeberné množství restaurací i dalších zábavních podniků, širokou nabídku vodních sportů včetně jachtingu. Samozřejmostí je bohaté zázemí pro děti. Lákavou nabídkou je návštěva akvaparku. K dispozici je turistický vláček.

Co ve Zlatých píscích?

  • Letovisko je obklopeno nádherný původním lesem, ze kterého je neopakovatelný výhled na město a moře. Ke vzniku názvu Zlaté písky se váže půvabná lidová pověst. Podle ní ukryli piráti na zdejším břehu veliký zlatý poklad. Sama země se však pomstila krutým banditům tím, že proměnila zlato v nádherný písek.
  • 4 km severozápadně od Zlatých písků se nachází skalní klášter Aladža. Byl vybudován kolem křesťanského kostela pocházejícího z 5. stol.. Je to jeden z mála dochovaných bulharských skalních klášterů. Jeho vznik je datován do doby Druhého bulharského Království (12. – 14. stol.).  Mnišské cely i kostel byly vysekány přímo ve skalním masivu. Klášter Aladža byl obydlen až do 18. stol..  Z doby 13. – 14. stol. jsou na zdech kostela stále patrné různobarevné fresky, pouze malá část je však zachovalá. Kostel má překrásný vyřezávaný ikonostas.

Tipy na hotel ve středisku Zlaté písky

HVD Viva Club

Hotel Viva Club se nachází v klidné části letoviska Zlaté Písky; přibližně 800 m od široké písčité pláže. K dispozici má 260 standardně vybavených pokojů s centrální klimatizací. Svým klientům nabízí širokou nabídku zábavy pro každého. Můžete si vychutnat chvilku odpočinku při masáži; pobavit se při večerní show; nebo se věnovat některé ze sportovních aktivit. Pro děti je připraven miniklub s bohatým programem; dětské hřiště; bazén; diskotéka. Vychutnat si také můžete středomořské a bulharské pokrmy v jedné ze dvou hotelových restaurací. Hotel je určen především pro rodiny s dětmi.

1.

Iberostar Obzor Beach a Izgrev

Komplex patří do hotelového řetězu Iberostar. Skládá se ze dvou identických čtyřhvězdičkových hotelů Obzor Beach a Izgrev. Hotely jsou propojeny, mají společnou bufetovou restauraci a krytý bazén. Jsou umístěny v severní klidnější části střediska Zlaté písky. Od pláže je odděluje pouze promenádní cesta. Jsou obklopeny parkovou zelení.

2.

Šipka

Hotel Šipka se nachází v jižní části střediska Zlaté písky, ve vzdálenosti cca 200 m od centra s řadou restaurací, stánků a obchodů.

3.

LTI Berlin Golden Beach

Pokoje s balkonem a vlastním sociálním zařízením (sprcha nebo vana, WC, fén) jsou klimatizované (klimatizace zdarma) a jsou vybaveny TV/SAT, telefonem a chladničkou. Možnost až dvou přistýlek (palanda). Maximální obsazenost tři dospělí a jedno dítě.

4.

Viva

Příjemný hotel pro celou rodinu.

5.

Diana - Zlaté písky

Hotel Diana je situován do prostředí přírodní parkové zeleně a je novinkou v naší nabídce. Svým klientů nabízí příjemnou atmosféru a je určen pro nenáročné klienty všech věkových kategorií, kteří vyhledávají hotelová letoviska plná zábavy a atrakcí.

6.