Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Albena

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Albena, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
9 390 Kč
Hotelový pokoj
11 890 Kč
Hotelový pokoj
12 990 Kč
Hotelový pokoj
13 190 Kč
Hotelový pokoj
14 990 Kč
Hotelový pokoj
16 890 Kč
Hotelový pokoj
22 690 Kč

Letovisko Albena

Letovisko Albena se nachází asi 15 km od Balčiku a 30 od Varny. Své jméno dostala po hlavní hrdince stejnojmenné hry předního bulharského autora Jordana Jovkova (Yordan Yovkov na wikipedi), která byla symbolem nesmlouvavé krásy bulharských žen.

Pláže a sport ve středisku Albena

Moderní a prestižní letovisko je oblíbeno pro své rozlehlé pláže pokryté jemným zlatým pískem s pozvolným vstupem do moře vhodným pro dětské radovánky i dovádění dospělých. Hlavní pláž Albeny je velůmi široká a je zhruba 7 km dlouhá. V okolí města je nádherná příroda s možnostmi klidných procházek v blízkém lese, který nabízí příjemnou změnu po dnech strávených na slunečných plážích. Díky svým minerálním pramenům je Albena jedním z největších přímořských lázní Bulharska. Jedním z kouzel zdejšího městečka je také Baltatadenský les (Baltatadense forest), pokrývající údolí řeky Batova.

Turistická vybavenost letoviska

Albena má veškeré moderní turistické zázemí. K dispozici jsou tenisové kurty, golfové hřiště, plavecký bazén, dětská hřiště a různé atrakce. Půjčit si mžete například auto, kolo, lodičku i jachtu. Na plážích je široká nabídka vodních sportů. Jsou zde hotely i malé penziónky. Restaurace, kavárny bary i kasíno.

Co v letovisku Albena?

V nedalekém Obročišti můžete vidět zachovalý hrad z ottomanského období. V Kranevu jsou pozůstatky antické pevnosti, mimo to jsou zde i léčivé prameny. Mnoho příležitostí k nádherným romantickým procházkám poskytují blízké hory.

Tipy na hotel v letovisku Albena

Kaliakra od 22 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Kaliakra je novinkou v naší nabídce. Svým klientům nabízí komfortní ubytování v bezprostřední blízkosti pláže v letovisku Albena, služby ultra all inclusive, plážový servis zdarma a bohatý výběr doplňkových služeb. Hotel pro náročné klienty všech věkových kategorií a pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou ve velmi kvalitním hotelu na pláži. Velká pozornost se zde věnuje dětem.

1.

Complex Orchidea od 9 390 Kč se všemi poplatky

Bulharsko - Albena. Menší hotelový komplex se nachází v zeleném parku na vyvýšeném místě letoviska Albena. Příjemnou procházkou parkem se dostanete k pláži; či můžete k dopravě využít hotelový shuttle bus; který je v provozu od 9:30-17:00 zdarma a odjíždí každou půlhodinu. Tento hotel doporučujeme především rodinám s dětmi.

2.

Ralitsa Superior od 14 990 Kč se všemi poplatky

Větší hotelový komplex Ralitsa se nachází ve vrchní části letoviska Albena; který je obklopen přírodní rezervací Baltata. Hotel je vystavený v rozlehlém zeleném parku; který dodává pobytu příjemnou atmosféru. Je vhodný pro náročné klienty i pro rodiny s dětmi. Ve vzdálenosti 10 km od hotelu; v oblasti Balchik; se nachází botanická zahrada. Na pláž se dopravit hotelovým vláčkem.

3.

Arabella Beach od 12 990 Kč se všemi poplatky

Bulharsko - Albena. Moderní hotel Arabella Beach vyšší střední kategorie je umístěn přímo na pláži v elegantním prázdninovém letovisku Albena. Přátelský personál navíc přispívá k dokonalosti poskytovaných služeb; proto hotel doporučujeme náročnějším klientům a také klientům; kteří chtějí prožít aktivní dovolenou a to díky doplňkovým sportovním aktivitám jak v hotelu; tak na pláži.

4.

Vita Park od 11 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Vita Park je součástí hotelového areálu, který leží v horní části střediska cca 700m od centra střediska  v  prostředí parkové zeleně. Areál tvoří hotel a vilky - apartmány. Písečná pláž se nachází cca 950 metrů od hotelu. Dopravu na pláž zajišťuje hotelový autobus každých 30 min. Na pokoj  jeden slunečník a dvě lehátka s matrací na pláži zdarma.

5.

Laguna Garden od 16 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Laguna Garden je charakteristický svou terasovitou architekturou. Svým klientům nabízí kvalitní služby, příjemnou a klidnou atmosféru, ubytování jen pár metrů od pláže, slunečník a dvě lehátka na pláži zdarma. Je situován do prostředí přírodní parkové zeleně letoviska Albena.  

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 29. 1. 2018 V Albeně jsme byli v r. 2017 a moc se nám tam líbilo. Nádherná dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře. Pláž každý večer čištěná jakousi rolbou po celém pobřeží. Je to rekreační oblast, nevede tu žádná magistrála. V okolí spousta zeleně. Ve večerních hodinách vhodné na procházky. V centru lunapark a spousta atrakcí pro děti. Podél pobřeží bary na posezení. Moře super - během našeho pobytu super čisté.

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---