Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Balčik

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Balčik, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Balčik

Balčik je osobitým bulharským městečkem s nezaměnitelnou atmosférou. Rozkládá se stupňovitě nad pobřežím Černého moře asi 47 km severně od Varny a 7 km od Albeny. Město má bohatou historii, která se zřetelně odráží i v jeho dnešní podobě. Procházka jeho křivolakými uličkami lemovanými starobylými domy z bílého pískovce, které střídá zeleň vinohradů a malých zahrádek, Vám přinese radost a uklidnění v kontrastu s běžným shonem našeho života.

Pláže a zábava

Pláže Balčiku jsou písečné s pozvolným vstupem do vody vhodným i pro malé děti. Městečko poskytuje vhodné podmínky pro klidnou a odpočinkovou dovolenou i pro ty, kteří během svých volných dní rádi poznávají. Je tu nádherná příroda a nechybí ani zajímavé umělecké podněty.

Co v Balčiku?

Zajímavý je lázeňský komplex Touzlata, asi 4 km od Balčiku. Leží mezi dvěma jezery a je znám svým léčivým bahnem. V letovisku najdete také Palác královny Marie obklopený nádherným parkem a udržovanou botanickou zahradou. Ve městě je také široký výběr uměleckých galerií, muzeí i historických památek a kostelů jako například Sv. Nikola.

Asi 15 km od města je Obročiště s překrásný zachovalým ottomanským hradem.

Balčik a jeho historie

Původ Balčiku je opravdu starobylý. V 5. stol. př.n.l. zde staří Řekové vybudovali vzkvétající město na základech staršího osídlení. Později bylo město nazváno Dionysopolis. V dalším průběhu dějin se město dočkalo mnoha dalších přestaveb i názvů (Byzantská Kionysopolis, Kavourna…). Stále však hrálo důležitou úlohu v regionu. Pod názvem Balčik je známo přibližně od 16. stol..

Video

Video

Tipy na hotel v letovisku Balčik

Lighthouse od 17 790 Kč se všemi poplatky

Pokoje s balkonem (s výhledem na moře nebo golfové hříště) a vlastním sociálním zařízením (sprchový kout nebo vana, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, minibarem, přípojkou na internet (zdarma), trezorem a telefonem. V hotelu jsou k dispozici i studia S 2+1 (jedna obytná místnost větších rozměrů). Možnost jedné přistýlky (rozkládací lehátko).

1.

Jupiter

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálená cca 150 m od hotelu. Další menší pláž s toboganem se nachází v jižní části města. Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek. Vodní sporty (pronájem vodních šlapadel, vodních skútrů, jízda na vodním banánu apod.), občerstvení, bary. Vše za poplatek.

2.

BlackSeaRama Club Residence od 22 290 Kč se všemi poplatky

Aparthotel BlackSeaRama Club Residence nabízí ubytování v luxusních apartmánech Bell Tower Residence (jedna nebo dvě ložnice, denní místnost s kuchyňským koutem, balkon s výhledem na záliv, každá ložnice disponuje vlastním sociálním zařízením). Apartmány jsou klimatizovány, luxusně zařízeny a vybaveny Wi-Fi , TV/SAT a telefonem. Kuchyňský kout je zařízen varnou deskou, chladničkou a kuchyňskou linkou se základním vybavením.

3.

BlackSeaRama Golf & Villas od 11 590 Kč se všemi poplatky

Komplex BlackSeaRama Golf & Villas nabízí ubytování ve vilách Bell Tower Villas (dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň, zahrada, výhled na moře nebo golfové hříště, jedno sociální zařízení), Bell Tower Premium Villas (tři ložnice, obývací pokoj, kuchyň, zahrada, výhled na moře nebo golfové hříště dvě sociální zařízení) a Delux Private Villas (čtyři ložnice, obývací pokoj, kuchyň, vlastní zahrada s venkovním bazénem, výhled na moře, tři sociální zařízení). Vily jsou klimatizovány (klimatizace zdarma), luxusně zařízeny a vybaveny Wi-Fi (zdarma), TV/SAT a telefonem. Vily mají kompletně vybavenou kuchyň.

4.

Regina Maria Spa Hotel

Hotel Regina Maria Spa Hotel je novinkou v naší nabídce. Svým klientům nabízí komfortní ubytování a příjemnou atmosféru letoviska Balčik. Ideální místo klienty všech věkových kategorií, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou ve velmi kvalitním hotelu u moře a preferují malá města se specifickou atmosférou .

5.

Lotos Balčik od 8 690 Kč se všemi poplatky

vzdálenost od: pláže: 300 m, letiště: 40 km, centra: 1 km, nákupních možností: 200 m

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---