Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Varna

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Varna, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Varna

Varna je největším městem bulharského černomořského pobřeží a zároveň třetím největším v zemi. Bývá zvána královnou černého moře. Je to moderní příjemné přímořské město s mezinárodním letištěm a rušným přístavem. Nabízí také bohatý a rušný noční život i mnoho možností kulturního vyžití v podobě koncertů, festivalů, divadelních představení a podobně. Oblíbená je zejména u mladých lidí.

Historie letoviska

Varná má tisíciletou historii, v místě dnešního přístavu bývala kdysi malá thrácká rybářská vesnice. Později mělo místo řecké obyvatele a době římské říše zde bylo regionální správní centrum. Jméno Varna bylo poprvé zmíněno v 8. stol., pochází ze staré Bulharštiny (neslovanské) a má stejný význam jako thrácké Odessos – místo ležící u vody. V 13. a 14. století byla Varna významným mezinárodním přístavem obchodujícím například s Benátkami nebo Janovem.

Památky Varny

  • Ve Varně se nachází více než 150 kulturních a historických památek z nejrůznějších období. Mezi nejznámější patří Římské lázně z  2 .- 3. stol., katedrální kostel Sv. Panny (1886) a kostel Sv. Athanasia (13. stol.). V místním Delfináriu můžete vidět velmi oblíbená představení. Za návštěvu také stojí Planetárium Mikuláše Koperníka, Letní divadlo, Muzeum Černého moře, akvárium a další…. Děti budou jistě nadšeny Zoologickou zahradou a delfináriem.
  • Most Asparouhov ve Varně je nejdelším v Bulharsku (2 km). Spojuje centrum města s rezidenčními čtvrtěmi Asparouhovo a Galata. Místní klub extrémních sportů zde organizuje bungy jumping.
  • Palác Euxinograd leží asi 5 km severovýchodně od Varny na pobřeží, obklopen nádherným parkem s množstvím exotických rostlin. Sloužil jako letní sídlo knížeti Alexandru I. z Battenbergu (1879 – 1886) a později se stal vládní residencí. Palác má vlastní přístaviště, vinné sklepy, lékařské a sportovní zázemí. Návštěvy jsou možné pouze v určité dny a hodiny.

Tipy na hotel v letovisku Varna

Neškov

Aparthotel Neškov se nachází v lokalitě “Sveti Nikola”, na severním okraji města, obklopen krásnou zahradou. Je vzdálen cca 5000 m od centra města a cca 600 m od nejbližší menší písečné pláže. Tato část pobřeží je lemována malými nehlídanými plážemi, střídají se písečné a kamenité. Od prostorné písečné pláže je tento hotel vzdálen cca 1500 m.

1.

Aleka

Hotel se nachází v lokalitě “Sveti Nikola”, na severním okraji města. Je vzdálen cca 5000 m od centra města Varny a cca 300 m od nejbližší menší písečné pláže . Tato část pobřeží je lemována malými nehlídanými plážemi, střídají se písečné a kamenité. Od prostorné písečné pláže je tento hotel vzdálen cca 1200 m.

2.

Dallas Residence

Hotel se nachází v lokalitě “Sveti Nikola”, na severním okraji města, obklopen krásnou zahradou. Je vzdálen cca 5000 m od centra města Varny a cca 350 m od nejbližší menší písečné pláže . Tato část pobřeží je lemována malými nehlídanými plážemi, střídají se písečné a kamenité. Od prostorné písečné pláže je tento hotel vzdálen cca 1300 m.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---