Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Burgas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Burgas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Burgas

Burgas je situován u Burgaské zátoky – největší v bulharské části Černého moře. Ze severu, západu a jihu je obklopen jezery Atanassovsko (Atanasovské jezero) , Bourgasko (Burgaské jezero) a Mandrensko (Mandrenské jezero). V současné době je regionálním centrem a nachází se 134 km od Varny a 385 km od Sofie. Burgas je nejdůležitějším přístavem na jihu Bulharska, významným zdrojem obživy je do dnes rybolov. Je zde také mezinárodní letiště, universita a mnoho dalších kulturních institucí.

Turistická vybavenost a zábava v Burgasu

Jako turistické středisko je Burgas znám především svým příjemným klimatem a teplým mořem s tmavě zabarveným pískem s léčebnými účinky. Atraktivní hotelové komplexy, spolu s horkými letními dny a širokou možností zábavy i sportů, proměnily Burgas v oblíbené prázdninové letovisko. Běžná nabídka vodních sportů, dětských hřišť a možností dalšího vyžití, která jsou již prakticky samozřejmostí, je zde doplněna o možnost procházek po dlouhých promenádách lemovaných zelení rozkvetlých záhonů, keřů i stromů. Příjemný odpočinek poskytuje například Nadmorskij park s fontánkami a udržovanou zelení. Pořádají se zde improvizované koncerty pod širým nebem i představení v letním divadle. Pravidelně zde probíhá Taneční festival a Mezinárodní festival folkových písní. Sochy a venkovní objekty bývají vystavovány v parku.

Burgas je ideální místo dovolené pro ty, kdo chtějí žít společenským životem, navštěvovat muzea, kulturní představení a podobně. Nehodí se příliš pro klidnou dovolenou strávenou na pláži s dětmi. Rozhodně však stojí za vidění a alespoň jednodenní výlet. Z mnoha černomořských středisek je sem dobré autobusové spojení.

Pláž u letoviska

Hlavní pláž v Burgasu leží hned vedle, nebo spíše pod Nadmořským parkem, který se kaskádovitě zvedá nad pláží a vytváří tak spolu s ní oázu klidu a pohody v městském prostředí. Pláž je prostorná a široká, pokrytá tmavším pískem. Disponuje veškerou turistickou vybaveností.

Lázeňství

Burgas je zároveň i známým lázeňským centrem. Moderní lázeňské zázemí  s hydrotermálními bazény s vlastní pláží,lázeňskými domy a sanatorii, hotýlky i malými soukromými penzionky se nachází asi 17 km od města a je obklopeno rozsáhlým parkem. Zdejší minerální voda má teplotu 41 C, vyvěrá rychlostí 36 l za sekundu a má velmi příjemnou chuť.

Muzea v Burgasu

Kostely a památky 

Kostelů a klášterů je zde opravdu mnoho. Jmenujme například kostel Svaté panny, Sv. Ivana Rilského, Sv. Cyrila a Metoděje, Arménský kostel ...

V Burgasu se nachází také několik archeologických nalezišť - například pozůstatky římského města Deultum, založeného Vespasianem v 1. stol. jako vojenská kolonie pro veterány. 

Co v Burgasu?

  • Asi 20 km severně od Burgasu je Pomorské jezero známé těžbou soli a minerálním léčivým bahnem.
  • Asi tři námořní míle je od Burgasu vzdálen překrásný ostrůvek Sv. Anastassie se starobylým kostelem této světice.
  • Nedaleko vesnice/letoviska Kraimorie je velice pěkná pláž, zaručující příjemné koupání a veškeré pohodlí.
  • Autobusem se snadno dostanete z Burgasu do historických měst Nessebar a Sozopol, které byste rozhodně neměli při své návštěvě Bulharska vynechat.
  • Archeologické museum - District Museum of History bylo založeno 1925. Disponuje rozsáhlou sbírkou starověkých artefaktů nalezených v lokalitách pobřeží Černého moře, obdivovat zde můžete například keramické nádoby, mince, šperky i předměty každodenní potřeby a thrácké nástroje. Zajímavý je také malý model starověkého sídliště

Historie

Původní osada vznikla ve starověku, v dobách římského impéria neslo město jméno Deultum, později Develt. Středověká pevnost Pirgos dala základ radniční hodinové věži. Od 17. stol. nese Burgas své současné jméno, postupně se stalo druhým největším městem Bulharska a centrem jižní části černomořského pobřeží.

Tipy na hotel v letovisku Burgas

Hotel Primoretz Grand Hotel and Spa od 18 990 Kč se všemi poplatky

Městský luxusní hotel Primoretz Grand Hotel and Spa otevřený  v roce 2010 je umístěn v klidném prostředí přímořského parku v krásné zahradě, přímo u pláže a cca 300 m od obchodního a společenského centra města Burgas. Transfer z letiště trvá cca 15 minut.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---