Bulharsko autobusem

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Do Bulharska autobusem

Ano, i to jde a využívá to mnoho lidí. Důvodem je obvykle cena – autobusová doprava samozřejmě vychází levněji, než letenka. Má to však jedno velké ALE a tím je doba jízdy, která se pohybuje okolo třiceti hodin. Do autobusu tedy nastoupíte například v 9:00 a ve Vašem letovisku budete až druhý den v podvečer.

Pravidelné autobusové linku do Bulharska

Zpáteční cena jízdenky se v roce 2010 pohybuje okolo 3.500,- Kč, jednosměrná jízdenka je pak okolo 2.000,- Kč. Jsou zde i nějaké slevy, například děti do sedmi let 50%, ale není mi jasné, kdo by chtěl strávit s takto malými dětmi 30 hodin v autobuse. Kromě toho, že si v autobuse moc neodpočinete, často bývají tyto linky s přestupem v Sofii. Do Sofie tedy jedete mezinárodním busem, zbytek pak místním.

No nevím. Pokud tam jedete za prací nebo na delší dobu, tak není autobus nejhorší varianta. Pokud tam však jedete na dovolenou, tak z týdenní dovolené byste strávili 3 dny na cestě a rekonvalescencí.

Autobusové jízdenky do Bulharska prodává a dopravu zajišťuje několik společností. Jsou to například Eurotours, Katetravel či ČSAD. Zkusit také můžete malého soukromého dopravce pana Hlávku.

Autobusové zájezdy

Zde nemusíte shánět nic, autobus je zajištěn CK a je v ceně. Autobusové zájezdy jsou samozřejmě levnější, než letecké, ale hlavní problém, tedy délka jízdy, zůstává. Pokud to však někomu nevadí, cestuje autobusem rád a má dostatek času, tak proč ne.

Alternativy

Pokud Vás doprava autobusem nezaujala, zkuste se podívat na Bulharsko letecky, což jednoznačně doporučuji. Nejdražší je na dovolené Váš čas a je škoda strávit těch pár dní v roce v autobusu místo na pláži. Ale spočítejte si to sami - jestliže dva turisté vyrazí ve stejnou dobu a ve stejnou dobu se vrátí, ten, který letěl letadlem, strávil u moře skoro o tři dny více.

Čtěte také: Autem do Bulharska