Bulharsko - počasí a předpověď

Odhadovaná doba čtení: 2 min.

Bulharsko - počasí

Počasí Bulharsko nabízí téměř ideální. Obecně lze říci, že počasí v Bulharsku je velmi slunečné, bývá zde až 2500 hodin slunce ročně ( denně skoro sedm hodin slunce). Pokud z ročního období vyřadíme zimu, kdy bývý zataženo, a rozdělíme ten sluneční svit do zbývající části roku, vyjde nám, že v Bulharsku v sezoně svítí sluníčko skoro pořád. Celoroční průměr teplot je 14 stupňů, v dovolenkově zajímavé části je to 23 stupňů, takže Bulharsko a jeho počasí Vás o dovolené nezklamou téměř určitě. Z hlediska letních dovolených Vás asi bude zajímat zejména letní počasí na pobřeží Černého moře. Níže uvádíme malý přehled a tipy, na detailní popis počasí v Bulharsku a předpověď pro jednotlivá střediska se můžete podívat na stránce Bulharsko počasí, která se na tuto oblast specializuje.

Tak tedy:

Jaro

Jaro je v Bulharsku vlahé a krásně kvetoucí, léto bývá teplé a suché a dlouhý podzim mívá pomalý nástup. Z hlediska odpočinku a plážové relaxace Vás tedy počasí v Bulharsku asi mezi koncem jara a začátkem podzimu nezklame.

Léto

Před sezonou může být moře ještě trochu chladnější, mívá tak okolo 21 stupňů, vzduch mívá okolo 24 stupňů. Postupně se však oteplí a hlavní sezona, tedy období prázdnin, nabízí teploty vzduchu okolo 30 stupňů, teplota vody v moři je nádherných 25-26 stupňů. A když po seozně teploty vzduchu ještě trochu klesnou, moře zůstává příjemně teplé až do konce září.

Zima

V zimě je zima. Na pobřeží či v nížinách je okolo nuly, takže nic moc, ale v horách mrzne a sněží, takže pokud se chcete vydat za zimními sporty, jsou pro Vás bulharská pohoří a zimní letoviska naprosto ideální.

Počasí cestovatele a poznávaní

Pokud se nechcete koupat, ale zajímá Vás poznávání a cestování po Bulharsku, zkuste jaro či podzim. Na jaře je vše barevné a voňavé, občas sice poprchává a teploty nejsou nijak extra vysoké, ale Bulharsko je v tomto období snad nejkrásnější. A to samé platí o podzimu - sice už je chladněji, často prší a slunce nesvítí každý den, ale když se počasí zadaří, tak pohled na podzimem krásně zbarvené hory za to nepohodlí stojí.

Čtěte také: Historie Bulharska