Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kavarna

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kavarna, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Kavarna

Letovisko Kavarna leží asi 48 km severně od Varny a jen 12 km od malebné Kalikry. V současnosti jde o středně velké město s asi 12 000 stálými obyvateli. Kavarna je legendárním městem s pohnutou historií. Střídala se zde období prosperity a slávy s časy úpadku. Leží v místech, kde je planina Dobrudzha přervána křivolakou roklí postupně se svažující až k Černému moři. Z téměř svislého, neproniknutelného pobřeží vybíhá mys Chirakman. Na jeho plošině se dochovaly ruiny opevnění, kostelů i obytných budov.

Kavarna a její historie

Na úpatí Chirakmanu je jeskyně, která byla obydlena již v neolitické éře (7000 – 3000 př.n.l.). Kavarna je jedním ze starověkých měst, vystavěno bylo v místech původní thrácké vesnice. V 5. stol. př.n.l.  bylo obsazeno Řeky, kteří si toto místo cenili zvláště pro jeho strategickou obranou polohu, příhodnou zátoku a také pro úrodnou půdu zaručující nejen dobrou úrodu, ale také nádherná rozkvetlá a vonící jara. Rozvoj města byl náhle ukončen katastrofálním zemětřesením v 1. stol. př.n.l., kdy část mysu Chirakman (spolu s podstatnou částí města) byla zcela zničena a zčásti se potopila do moře. Dalšího rozkvětu se město dočkalo v římské éře, která zde byla ukončena v 7. stol.n.l. nájezdy slovanských a prvotních bulharských (středoasijský původ) kmenů. Tyto kmeny zde vytvořily nové osídlení. Ve středověku bylo město již znovu prosperujícím a dobře známým centrem. Znovu zničeno bylo za turecké invaze a obnoveno v 17. stol.. Roku 1877 se Kavarna zapsala do historie povstáním za svobodu, které bylo krvavě potlačeno.

Turistická vybavenost

Od počátku 20. stol. zaznamenala Kavarna další období velkého rozkvětu a stala se hlavním kulturním a ekonomickým centrem regionu. Město geniálním způsobem sladilo původní historickou a novou zástavbu. Úzké a křivolaké uličky jsou doplněny širokými bulváry, kde nechybí nejrůznější obchůdky, kavárny a restaurace. Je příkladem citlivého propojení historického města s jeho moderní současností. Ubytování je zajištěno ve velkých moderních hotelech i menších penzionech.

Co v Kavarně?

V Kavarně se dochovalo mnoho významných památek jako hradby, raně křesťanská bazilika, řada středověkých kostelů, veřejných budov, lázně, most, fontány i množství pozoruhodných uměleckých děl. Pokud budete mít chuť na delší výlet, je můžete využít dobré autobusové spojení do Varny i do blízkého Balčiku. Oblíbeným výletním místem je také mys Kaliakra, jeho návštěvou jistě nebudete zklamáni.

Tipy na hotel v letovisku Kavarna

Thracian Cliffs Golf Resort & SPA

Ubytovací kapacity Thracian Cliffs Golf Resort & SPA jsou rozděleny do dvou celků oddělených jezerem. Marina Village je vystavěna okolo pěkného náměstí, s obchody, restauracemi a kavárnami. Hillside Village leží 150 metrů nad mořem a nabízí výhled na hřiště a na Černé moře. Golfový resort Thracian Cliffs Golf Resort & SPA nabízí ubytování v luxusních apartmánech typu A2, A4 a A6 (jedna, dvě ložnice nebo tři ložnice, denní místnost s kompletně vybaveným kuchyňským koutem). Apartmány s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (vana, sprchový kout, WC, fén) jsou klimatizovány, luxusně zařízené a vybaveny Wi-Fi, TV/SAT a telefonem.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---