Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Achtopol

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Achtopol, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Achtopol

Původní rybářská vesnice Achtopol se postupně rozrostla v příjemné malé prázdninové letovisko s tradiční černomořskou architekturou. Leží zhruba 85 km od Burgasu na skalnatém polostrově v podhůří Strandžy. V letovisku jsou malé hospůdky a restaurace s nabídkou tradiční vyhlášené bulharské kuchyně. Posedět můžete v některé z kavárniček nebo cukrárně. Nechybí oblíbený trh s ovocem a zeleninou, obchody, lékárna, bankomat i banka a poliklinika. Letovisko je ale spíše klidné, vhodné pro odpočinkovou dovolenou stranou masového turistického ruchu. Je zde dobré autobusové spojení do Burgasu.

Pláže u letoviska

Leží u malé zátoky obklopené útesy a poskytuje tak dobré podmínky pro potápění i klasické lenošení na plážích. Hlavní pláž je dlouhá asi 2 km, písečná s pozvolným vstupem do moře. Zde se nabízí veškerý obvyklý plážový servis v podobě půjčoven lehátek a slunečníků i bohatá nabídka vodních sportů. Okolní útesy tu však vytvářejí množství menších téměř soukromých plážiček a romantických zátočin, v některých případech oblázkových nebo skalnatých, kde si přijdou na své hlavně milovníci klidné a odpočinkové dovolené stranou od hlučných masových středisek.

Achtopol a jeho historie

Achtopol má za sebou dlouhou historii, místo bylo osídleno přibližně od 6. stol. př.n.l.. Naleznete zde archeologické vykopávky antických hradeb i zbytky středověkého opevnění. Je to nejstarší bulharská vesnice na pobřeží Černého moře. Z původní rybářské vesničky se dnes stává příjemné prázdninové letovisko.

Co tam?

Za návštěvu rozhodně stojí kostel Nanebevzetí a klášter Sv. Yani. 5 km jižně od Achtopole ústí do Černého moře jedna z nejhezčích řek Bulharska Veleka. Nedaleko ústí řeky leží i vesnice Kosti proslavená lidovým tancem „nestinarski“, tančí se bosýma nohama ve žhavém popelu. Máte-li rádi moře a pdomořský život, tak asi 3 km severně od Achtopole je vesnice Varvara, vyhlášená jako ráj potápěčů. Zdejší skalnaté pobřeží vytváří členitý podmořský terén s bohatým životem.

Video z Achtopolu

Není to tak úplně video, ale spousta fotek provázená prima hudbou.

Video

A ještě jedno, je zde i okolí:

Video

Tipy na hotel v letovisku Achtopol

Eskada Beach od 13 390 Kč se všemi poplatky

Hotel s příjemnou atmosférou. Kombinace jehličnatých lesů a moře v okolí spolu s příznivými cenami v celém letovisku Achtopol vytváří dobré podmínky pro klidnou dovolenou

1.

Maritime od 10 190 Kč se všemi poplatky

Rodinný penzion Maritime se nachází cca 150 m od písečné pláže s tobogánem.

2.

Neli penzion

Penzion se nachází v centru městečka Achtopol, asi 100 m od rybářského přístavu

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 24. 5. 2018 Vlastni doprava, ubytovani v kempu v bungalovech, vlastni kuchyne..klid, pohoda Skvělé!
--- • --- • ---
---