Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Borovec

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Borovec, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

OBECNÉ INFORMACE

Borovec je nejstarším bulharským turistickým střediskem, funguje od roku 1896. V poslední době prošel velkou proměnou a stal se největším a nejmodernějším lyžařským střediskem v Bulharsku. Leží na severních svazích Mousalského hřebenu ve východní části pohoří Rila. Leží vy výšce 1390m nad mořem obklopen prastarým borovým lesem. Nejvýše položená sjezdovka je ve 2600m. vytváří tak ideální podmínky pro zimní dovolenou a sporty.

Také klima je zde příznivé. Zimy jsou poměrně mírné a se spoustou sněhu. Průměrná lednová teplota je -4,8C. Svay Borovce bývají zpravidla pokryty sněhem od poloviny prosince do konce dubna.

Borovec je dobře dopravně dostupný. Z 12 km vzdáleného Samokova sem jezdí po silnici 1. třídy autobus každých 30 min.. Sofie je přibližně 72 km daleko.

SJEZDOVKY

Borovec má celkem 45 km sjezdovek různé náročnosti na několika svazích: Sitnakovo, Martinovi Baraki, 4 sjezdovky na Markudjiku a 3 na Qstrebeci. O sjezdovkách na Qstrebeci se říká, že jsou nejleší a mají veškerou sportovní vybavenost, dvakrát se zde jel Světový pohár v alpském lyžování. Je zde velmi dobrý vlekový systém a pro případ potřeby i 14 sněhových děl.

TURISTICKÁ VYBAVENOST

Borovec je resort Alpského typu s velmi dobrými sněhovými podmínkami. Poskytuje vynikající zázemí pro všechny zimní sporty – lyžování, noční lyžování, snowboarding, cross-cantry i skoky na lyžích a další. Byly zde postaveny moderní hotely, restaurace, diskotéky i obchody. Pokud po celodenním pobytu venku budete mít chuť na změnu, můžete se zapojit do bohatého nočního života, plného hudby, tance a smíchu. Mnoho podniků má otevřeno až do rána. Je zde kvalitní lyžařská škola s 200 instruktorů s jazykovými znalostmi. V Borovci jsou poskytovány veškeré služby ve vysokém standardu. Ve středisku je bankomat (Visa, MasterCard, Cirrus, Maestro cards). Nechybí ani lékařská ambulance (lékař a sestra) ani hlídky první pomoci na všech lyžařských svazích, k dispozici je i zubní lékař.

VÝLETY

Rilský klášter je perlou bulharské kultury a rozhodně stojí za návštěvu. Bez problémů se dostanete i do hlavního města Sofie. Pokud se nechcete vydávat daleko, jen 10 minut pohodlné chůze z moderního centra Borovce vám potrvá cesta k paláci Carska Bistrica.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---