Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pamporovo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pamporovo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

OBECNÉ INFORMACE

Pamporovo je moderní lyžařské středisko ležící v samém srdci Rodopů ve výšce 1650 m nad mořem nedaleko vrcholu Snejanka (1926m). Je to jeden z nejjižnějších lyžařských resortů v Evropě, s vysokým počtem slunečních dní, ale přesto výbornými sněhovými podmínkami. Zimní sezóna zde trvá od poloviny prosince do poloviny dubna. Průměrná zimní teplota je -3C.

SJEZDOVKY

Většina sjezdovek má spíše mírnější sklon a jsou vhodné i pro méně zkušené lyžaře. Najdou se zde však i náročnější svahy. Sjezdovky jsou ve výšce 1450 – 1926 m umístěné na severním, východním a západním svahu Snejanky.

TURISTICKÁ VYBAVENOST

Na všech sjezdovkách je přítomna horská služba, k dispozici jsou školení instruktoři hovořící plynně cizími jazyky. Fungují zde půjčovny sportovního vybavení.

Všechny zdejší hotely mají vysoký evropský standard. Ve městě je mnoho obchodů, restaurací a barů, ochutnat můžete zdejší vyhlášená vína i pálenku. Je tu ambulance s lékařem a sestrou, zubař,  stejně jako první pomoc přímo na sjezdovkách. Plně vybavená nemocnice je v Smolyanu a v Chepelare.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---