Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Rusalka

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Rusalka, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Rusalka

Toto moderní letovisko bylo založeno roku 1968 ve známé Ptačí zátoce. Leží 14 km od města Kavarna, asi 59 km od Varny a asi 1 km od vesnice Sv. Nikoly.

Pláže v letovisku a okolí

Okolí Rusalky je obklopeno útesy vytvářejícími romantické malé zátočiny a chráněné plážičky s krystalicky čistou vodou, kde můžete spatřit hrající si delfíny. Částečně skalnaté pobřeží s jeskyněmi poskytuje také příležitosti pro šnorchlování a potápění.

Příroda a památky

Množství archeologických památek, z nichž nejstarší pocházejí z doby před 8 000 lety, proměnily pobřeží Rusalky v historickou rezervaci. Najdete zde antickou a středověkou pevnost, skalní hrobky, jeskyně i obřadní kameny. V bezprostřední blízkosti letoviska se nacházejí známé přírodní a historické rezervace Yailata a mys Kaliakra, kde můžete vidět nejen starověké archeologické památky, ale i rozmanité druhy vodních ptáků.

Co v Rusalce?

Jen několik kilometrů severně od Rusalky je vesnička / letovisko Kamen Brjag. Nedaleko Rusalky je i přírodní a archeologická rezervace Yaylata. Podívat se můžete i na velmi působivý mys Kaliakra nebo do nedaleké Kavarny.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---