Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Chepelare

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Chepelare, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

OBECNÉ INFORMACE

Chepelare leží v malebném údolí stejnojmenné říčky na svahu Rodopů. Od hlavního města Sofie je vzdáleno 222 km, od Plovdivy s mezinárodním letištěm 72 km a jen 10 km je do populárního Pamporova. Městečko je obklopeno nádhernou přírodou, jedlovými lesy a v zimní sezóně má vynikající sněhové podmínky.

Lyžařský areál je jednoduše vybaven, ale velmi dobře udržován. Nová lanovka vás na 2700 m vzdálený vrchol Mechi Chal dopraví za pouhých 9 minut. Lyžařská sezˇona zde obvykle trvá od prosince do dubna, v závislosti na množství sněhu.

SJEZDOVKY

Celkévá délka sjezdovek v Chepelare je asi 12 km. Rozděleny jsou do kategorií podle náročnosti. Mechi Chal 1 je černá sjezdovka dlouhá 3150m, široká 50 m s celkovým převýšením 720m. Mechi Chal 2 (turistická) je kombinací červené a zelené. Je 5250m dlouhá, 25m široká a celkové převýšení je 720m. K dispozici je i cca 30 km dlouhá běžkařská trasa.

TURISTICKÁ VYBAVENOST

V městečku se nacházejí především menší soukromé hotýlky, většinou 2-3 hvězdičkové. K dispozici jsou restaurace. Je možné vypůjčit si zde lyže či jiné sportovní vybavení. S rušným nočním životem spíše nepočítejte, ceny jsou však velmi příznivé. (Orientačně: 1 denní permanentka dospělý 18 leva, děti 9 leva, 3 denní permanentka dospělý 42 leva, děti 24, 6 denní dospělý 80 leva, děti 45 leva. 1 leva = přibližně 1,95 Euro)

VÝLETY

Městečko Chepelare má specifickou atmosféru, ve starobylém centru naleznete mnoho památek jako kostely Sv. Anastase nebo Sv. Panny Marie. Na vrcholku Mechi Chal nad městem je rozhledna, odkud můžete obdivovat celou západní část Rodopů. Za návštěvu rozhodně stojí Klášter Bachkovo, ležící v údolí řeky Chepelare asi 43 km od města.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---